Chór Parafialny

Historia chóru parafialnego parafii Św. Brata Alberta w Kolbuszowej rozpoczyna się 20 października 2009 roku.

Zespół jest chórem mieszanym – czterogłosowym (sopran, alt, tenor, bas). Śpiewają w nim osoby w różnym wieku. Chór liczy ok. 20 osób. Chórzyści reprezentują najróżniejsze zawody i łączy ich pasja do muzyki.

Powodów dla których się spotykają jest wiele, ale głównie po to, by śpiewać na chwałę Bogu i czerpać radość z bycia razem.

Każda próba zaczyna się od rozśpiewki, kiedy to usilnie wszyscy ćwiczą  emisję głosu i rozgrzewają struny głosowe, a następnie przystępują do śpiewania utworów. Śpiew chóru stanowi głównie oprawę liturgii niedzielnych Mszy świętych i uroczystości parafialnych

W swoim repertuarze ma szereg pieśni, pozwalający na oprawę Mszy Świętych w ciągu całego roku liturgicznego.

Próby Chóru parafialnego odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19.00

Dyrygentem jest p. Sylwia Rauch.

„Śpiew jest odpoczynkiem dla duszy i początkiem pokoju. Uspokaja tumult i wzburzenie myśli, uśmierza gniew. Przygotowuje ludzi do miłości, łączy odstępców, godzi wrogów”.

Święty Bazyli Wielki