Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działa w naszej parafii już od września 2000 r. Zrzesza młodzież od 14 roku życia, a także studentów, którzy pragną twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. KSM to najlepszy sposób, by odnaleźć siebie i swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę- Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”.

Cotygodniowe spotkania formacyjne oddziału odbywają się w piątki o godz. 18.00 i rozpoczynają się wieczorną Eucharystią. Podczas spotkań rozważamy Słowo Boże, przybliżamy sylwetki świętych, dyskutujemy na tematy religijne, jak i patriotyczne, poruszamy tematy nie zawsze łatwe, ale istotne dla każdego chrześcijanina – zwłaszcza młodego. Na piątkowe spotkania zapraszamy również gości, którzy dzielą się z nami świadectwem swojego życia we Wspólnocie Kościoła. Nie zapominamy o integracji i dobrej zabawie, która jest jednym ze sposobów na zbliżanie się do siebie i tworzenie nowych przyjaźni.

Poza cotygodniowymi spotkaniami organizujemy wiele wydarzeń , m.in. Dzień Papieski, „Bóg Cię kocha przez cały rok- nie tylko w Walentynki”, Ferie z KSM-em, Wakacyjny Dzień z KSM-em, wieczornice patriotyczne , czuwania i adoracje a także dyskoteki dekanalne, wyjazdy integracyjne i rekolekcyjne. Poza tym aktywnie włączmy się w życie parafii.

KSM jest przestrzenią gdzie każdy może być sobą, wzajemna akceptacja i poczucie przynależności budują w młodym człowieku świadomość własnej wartości i kierują jego uwagę na rzeczy naprawdę ważne. Każdy kiedyś kończy swoją przygodę z KSM’em, ale przeżyte chwile i doświadczenia są bezcenne, a wartości nieprzemijające, bo przecież KSM-owiczem jest się do końca życia. 

Asystentem jest ksiądz Sławomir Piętowski.

                    

Więcej informacji o naszych działaniach:

https://www.facebook.com/ksmbratalbertkolbuszowa/