Msze Święte

Często można usłyszeć pytanie: „Dlaczego tak ważne jest chodzenie do kościoła?”

Na to pytanie możemy odpowiedzieć innym pytaniem: Dlaczego dla zakochanego ważne jest bycie z osobą kochaną? Jeżeli pokochamy Boga, będziemy chcieli spędzać z Nim czas w taki sposób, w jaki On tego chce. Bóg pragnie, abyśmy oddali Mu siebie w uwielbieniu (Kol 3,16). Chce, abyśmy czynili to przez ofiarowanie się Jego Syna – Eucharystię (Łk 22,17-19). To wszystko wymaga naszego chodzenia do kościoła, tak jak Bóg nam przykazał (Hbr 10,25).

Innym powodem chodzenia do kościoła jest to, że przez uwielbienie Boga i przyjęcie Eucharystii otrzymujemy specjalne łaski (J 6,56). Chodzenie do kościoła może nas zmienić i przemienić nasze serca. Może nauczyć nas, że nie jesteśmy centrum wszechświata, za to Bóg jest – a On pragnie naszego uwielbienia i dziękczynienia.

I jeszcze jedno: jeżeli nie uwielbiamy Boga, uwielbiamy coś innego – siebie samych, telewizję, gwiazdy filmowe czy drużyny sportowe. To, że nie chodzimy do kościoła, nie oznacza, że niczemu nie oddajemy czci, ale że zamiast Boga czcimy stworzenie (KKK 2113).

 

Msze Święte w naszej parafii:

Niedziele i Święta: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 (dla dzieci), 16:00, 19:00 (od października do kwietnia), 20:00 (od maja do września).

Dni powszednie: 6:30, 18:00.

W każdą środę jest odmawiana Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W każdy II czwartek miesiąca jest Uroczysta Msza Święta połączona z nowenną do Świętego Brata Alberta oraz ucałowanie relikwii patrona naszej parafii.