Róże Różańcowe

„Widząc, jak miłym Bogu i Matce  Najświętszej, a nam pożytecznym nabożeństwem jest różaniec święty,  starajmy się choć jedną cząstkę codziennie odmówić. Koniecznie: Kto  chce, a każdy chcieć powinien, ten znajdzie czas na to.” bł. Ignacy Kłopotowski.

Róża Różańcowa jest modlitewną wspólnotą 20 osób, z których każda  codziennie we własnym zakresie odmawia jedną dziesiątkę różańca. Każda  osoba przez miesiąc rozważa jedną, przydzieloną jej Tajemnicę Różańca  Świętego, w ten sposób codziennie odmawiamy cały różaniec. Członkowie  Róży korzystają z łask, jakie mogliby otrzymać, sami odmawiając cały  Różaniec. Modlimy się w osobistych intencjach członków, jak i  wyznaczonych przez kapłana.

Podsumowując każdy członek RR:

• codziennie odmawia 1 dziesiątkę różańca,
  • przez miesiąc rozważa tę samą Tajemnice Różańca Świętego np. Narodzenie Pana Jezusa,

Organizacja:

• zmiana Tajemnic następuje co miesiąc, na spotkaniach Róży Różańcowej:– Róże żeńskie – II Niedziela miesiąca po Mszy o godz. 9:00,– Róże męskie – III Niedziela miesiąca po Mszy o godz. 9:00,

W naszej parafii istnieje 13 Róż Różańcowych:
– 11 żeńskich,
– 2 męskie,