Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian Parafii św. Brata Alberta w Kolbuszowej i nie tylko na Pielgrzymkę po Sanktuariach Suwalszczyzny a także m.in. do Wilna. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 16 do 20 lipca br. Zapisy można dokonywać w zakrystii po każdej Mszy świętej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 300 zł.
Poniżej umieszczamy szczegółowy program pielgrzymki.
BIAŁYSTOK – SOKÓŁKA – RÓŻANYSTOK – STUDZIENICZNA – WIGRY – SEJNY – WILNO – TROKI – PRATULIN – KOSTOMŁOTY – KODEŃ
DZIEŃ 1
Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Białystok (Kościół pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie jest pochowany bł. Ks. Michał Sopoćko). Sokółka (miejsce Cudu Eucharystycznego, koronka do Bożego Miłosierdzia przed kaplicą gdzie są przechowywane Przenajświętsze Relikwie, Msza święta w kościele pw. Św. Antoniego, w którym dokonał się Cud). Różanystok (Sanktuarium MB Wspomożycielki Wiernych). Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 2
Śniadanie. Suchowola (parafia rodzinna bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Izba Pamięci Męczennika). Studzieniczna (Sanktuarium Maryjne, do którego przypłynął statkiem Jan Paweł II 9 czerwca 1999 roku w swoim wolnym dniu podczas pielgrzymki do Polski; tu wypowiedział, między innymi, następujące słowa: „Byłem tu wiele razy, ale jako papież po raz pierwszy i chyba ostatni”). Wigry (zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem: klasztor pokamedulski, apartamenty papieskie, krypty kościelne, wieża widokowa). Sejny (Sanktuarium Nawiedzenia NMP; bardzo rzadkie przedstawienie figury Maryi tzw. „Madonna szafkowa”). Obiadokolacja i nocleg w ośrodku turystycznym w Kuklach.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Wyjazd w stronę Wilna. Zwiedzanie miasta, szczególnie miejsc związanych z Polską. Msza święta w kościele pw. Świętego Ducha. Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele pw. Świętej Trójcy, gdzie znajduje się Wileński Obraz Jezusa Miłosiernego. Troki (pierwsza stolica Litwy, malowniczo położony zamek gotycki, domy karaimskie). Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie. Pakowanie i wyjazd. Pratulin (Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich, msza święta). Kostomłoty (kościół św. Nikity – jedyna na świecie katolicka parafia neounicka obrządku bizantyjsko-unickiego). Przyjazd do Kodnia. Obiadokolacja. Czas wolny na refleksję i osobista modlitwę przed cudownym wizerunkiem MB Kodeńskiej (cudowny obraz podarowany z prywatnej kaplicy papieskiej przez Urbana VIII księciu Mikołajowi Sapiesze). Nocleg.
DZIEŃ 5
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium. Msza święta. Obiad w Domu Pielgrzyma. Planowany powrót w godzinach wieczornych.